Fotovoltaické systémy pro rodinné domy | Solární a fotovoltaické panely, sluneční kolektory a elektrárny, solární systémy - HQ Line


Servis solárních systémů

Servis solárních systémů

Fotovoltaické systémy ostrovní fotovoltaické systémy

Fotovoltaické systémy
ostrovní fotovoltaické systémy

Návrh, projekt, instalace solárních systémů

Návrh, projekt,
instalace solárních systémů

Termické solární systémy pro ohřev vody, bazénů a přitápění

Termické solární systémy
pro ohřev vody, bazénů a přitápění

HQ Line » Fotovoltaické systémy pro rodinné domy

Fotovoltaické systémy pro rodinné domy

Solární elektrárny jsou obnovitelým zdrojem elektrické energie, které šetří naše životní prostředí. Nyní vydávají energetické společnosti většinou kladná stanoviska k jejich realizaci i na rodinných domech do výkonu 30kW. 
Pokud přemýšlíte o realizaci systému na Vašem rodinném domku, pomůžete tím přírodě od skleníkových plynů, a dále i Vaší peněžence - snížením účtů za elektřinu. Investice do takového systému se Vám vyplatí a časem vrátí, stát Vám zaručuje stejnou cenu za vykupovanou energii po dobu dvaceti let.

K realizaci solární elektrárny potřebujete plochu orientovanou na jih  +/- 25°, v případě montáže systému na střechu by měl být skolon střechy okolo 30° +/- 15°, ale je podmínkou pro dotaci NZÚ. Dále výkon elektrárny ovlivňuje umístění, které se v Čechách mírně liší. A poslední nutnou věcí je možnost připojení nového zdroje k distributorovi elektrické energie (PRE, ČEZ, EON). Jinak co se týká orientace panelů FVE (východ - západ) je ZDE [PDF, 350.89 kB]ke stažení velmi zajímavá studie s naměřenými hodnotami.

Další informace o fotovoltaických systémech naleznete v rubrice Technologie na našich webových stránkách.

Máte-li zájem o realizaci fotovoltaického systému na Vašem domku a tím i vlastní domácí výrobu elektřiny, vytvoříme Vám návrh systému dle Vámi zadaných parametrů. Stačí jen zadat parametry do formuláře, naleznete ho v sekci Návrh solárních systémů nebo nás kontaktujte, prosím, na uvedených tel. číslech nebo e-mailem.

V případě realizace Vám můžeme dodat celý systém na klíč nebo si systém můžete sestavit samy svépomocí. V tomto případě Vám veškeré komponenty k montáži a instalaci rádi dodáme, a navíc poskytneme i technickou podporu.

Orientační cena za instalovaný 1kWp je 44 - 40 tis. Kč. Cena záleží na použitých komponentech.  Pokud použijeme k instalaci měniče Fronius s panely REC Solar, což jsou komponenty vyrobené v Evropě, tak se dostáváme do vyšší cenové hladiny, ale samozřejmě je nutno též pohlížet i na kvalitu systému, protože by měl pracovat mnoho let za jakých-koli povětrnotních podmínek a to spolehlivě s maximální účinností a tím i ziskem. V tomto případě je kvalita systému úměrná ceně.

Pokud máte zájem o další informace, které na webu nenaleznete, neváhejte se ozvat rádi Vám je zotpovíme.

Pro provozovatele elektráren, kteří potřebují návod k odečtu hodnot na elektroměru, zde je možno si stáhnout návod na naší technické podpoře.

Fotovoltaická elektrárna

Spolupráce s ENVERO, z.s. pokračuje

28. 5. 2018

Naše spolupráce s neziskovou organizací pokračuje v i v roce 2018.

FVE s orientací panelů V-Z

9. 5. 2018

Orientace panelů u FVE východ - západ s měničem s jedním MPPT.

Servisní prohlídky

1. 1. 2018

Servisní prohlídky solárních systémů.

Nová možnost platby za zboží a služby

25. 12. 2017

Od 1.1.2018 umožňujeme našim zákazníkům patby v kryptoměnách.

Nový ceník tepelných čerpadel Daikin

3. 4. 2017

Firma Daikin zveřejnila nový ceník TČ a klimatizací.

Naše spolupráce s Envero, z.s.

17. 8. 2016

Naše firma spolupracuje s neziskovou organizací Envero.

Navštivte náš eshop
Vstup pro partnery FVE ONLINE
Tel.: 777 227 657