Fotovoltaické systémy pro rodinné domy | Solární a fotovoltaické panely, sluneční kolektory a elektrárny, solární systémy - HQ Line


Termické solární systémy pro ohřev vody, bazénů a přitápění

Termické solární systémy
pro ohřev vody, bazénů a přitápění

Návrh, projekt, instalace solárních systémů

Návrh, projekt,
instalace solárních systémů

Fotovoltaické systémy ostrovní fotovoltaické systémy

Fotovoltaické systémy
ostrovní fotovoltaické systémy

Servis solárních systémů

Servis solárních systémů

HQ Line » Fotovoltaické systémy pro rodinné domy

Fotovoltaické systémy pro rodinné domy

Solární elektrárny jsou obnovitelým zdrojem elektrické energie, které šetří naše životní prostředí. Nyní vydávají energetické společnosti většinou kladná stanoviska k jejich realizaci i na rodinných domech do výkonu 30kW. 
Pokud přemýšlíte o realizaci systému na Vašem rodinném domku, pomůžete tím přírodě od skleníkových plynů, a dále i Vaší peněžence - snížením účtů za elektřinu. Investice do takového systému se Vám vyplatí a časem vrátí, stát Vám zaručuje stejnou cenu za vykupovanou energii po dobu dvaceti let.

K realizaci solární elektrárny potřebujete plochu orientovanou na jih  +/- 25°, v případě montáže systému na střechu by měl být skolon střechy okolo 30° +/- 15°, ale je podmínkou pro dotaci NZÚ. Dále výkon elektrárny ovlivňuje umístění, které se v Čechách mírně liší. A poslední nutnou věcí je možnost připojení nového zdroje k distributorovi elektrické energie (PRE, ČEZ, EON). Jinak co se týká orientace panelů FVE (východ - západ) je ZDE [PDF, 350.89 kB]ke stažení velmi zajímavá studie s naměřenými hodnotami.

Další informace o fotovoltaických systémech naleznete v rubrice Technologie na našich webových stránkách.

Máte-li zájem o realizaci fotovoltaického systému na Vašem domku a tím i vlastní domácí výrobu elektřiny, vytvoříme Vám návrh systému dle Vámi zadaných parametrů. Stačí jen zadat parametry do formuláře, naleznete ho v sekci Návrh solárních systémů nebo nás kontaktujte, prosím, na uvedených tel. číslech nebo e-mailem.

V případě realizace Vám můžeme dodat celý systém na klíč nebo si systém můžete sestavit samy svépomocí. V tomto případě Vám veškeré komponenty k montáži a instalaci rádi dodáme, a navíc poskytneme i technickou podporu.

Orientační cena za instalovaný 1kWp je 44 - 40 tis. Kč. Cena záleží na použitých komponentech.  Pokud použijeme k instalaci měniče Fronius s panely REC Solar, což jsou komponenty vyrobené v Evropě, tak se dostáváme do vyšší cenové hladiny, ale samozřejmě je nutno též pohlížet i na kvalitu systému, protože by měl pracovat mnoho let za jakých-koli povětrnotních podmínek a to spolehlivě s maximální účinností a tím i ziskem. V tomto případě je kvalita systému úměrná ceně.

Pokud máte zájem o další informace, které na webu nenaleznete, neváhejte se ozvat rádi Vám je zotpovíme.

Pro provozovatele elektráren, kteří potřebují návod k odečtu hodnot na elektroměru, zde je možno si stáhnout návod na naší technické podpoře.

Fotovoltaická elektrárna

Možnost platby za zboží a služby v kryptoměnách

1. 2. 2019

Od 1.1.2018 umožňujeme našim zákazníkům patby v kryptoměnách.

Servisní prohlídky

1. 1. 2019

Servisní prohlídky solárních systémů.

Spolupráce s ENVERO, z.s. pokračuje

28. 5. 2018

Naše spolupráce s neziskovou organizací pokračuje v i v roce 2018.

FVE s orientací panelů V-Z

9. 5. 2018

Orientace panelů u FVE východ - západ s měničem s jedním MPPT.

Nový ceník tepelných čerpadel Daikin

3. 4. 2017

Firma Daikin zveřejnila nový ceník TČ a klimatizací.

Naše spolupráce s Envero, z.s.

17. 8. 2016

Naše firma spolupracuje s neziskovou organizací Envero.

Navštivte náš eshop
Vstup pro partnery FVE ONLINE
Tel.: 777 227 657